Cart
Loading...
Loading... XMERPDU4
Step Down Isolation Transformer 10kVA; 3U; Single-Phase; 208V to 240/120V or 240V to 240/120V; Input Terminal Block; Output Terminal Block + (2) L14-30R and (8) 5–15/20R Outlets; 3 Year Warranty; 5.2"H; 17.3”W x 31.8”D (133 mm x 445 mmx 808 mm); Black
MSRP $4,593.18
| Input Plug | Terminal Block |
| Output Recptacles |
| Height | 5.2" (132 mm) 3U |
| Width | 17.5" (445 mm) |
| Depth | 31.8" (808 mm) |
| Country Of Origin | CN |
| Color | Black |
| Ship Width | 24" (61 cm) |
| Ship Length/Depth | 89" (2261 mm) |
| Ship Height | 10" (25 cm) |
| Shipping Weight | 216 LB (97.98 kg) |
