Cart
Loading...
Loading... XMERPDU1
Step Down Isolation Transformer 1500W; 2U; Single-Phase; 208V Input; 120V Output; IEC-C14 inlet; (16) 5-15R outlets; 3-Year Warranty; 3.5"H x 17.5"W x 15"D (89 mm x 445 mm x 381 mm); Black
MSRP $1,225.68
| Input Plug | C14 |
| Output Recptacles |
| Height | 3.5" (89 mm) 2U |
| Width | 17.5" (445 mm) |
| Depth | 15" (381 mm) |
| Country Of Origin | CN |
| Color | Black |
| Ship Width | 22" (56 cm) |
| Ship Length/Depth | 51" (1295 mm) |
| Ship Height | 3" (8 cm) |
| Shipping Weight | 48 LB (21.77 kg) |
