Cart
Loading...
Loading... BDM3C
Maintenance Bypass Distribution Module for VD5000B/VD6000B/VD10KB Single-Phase UPS; Terminal Block Input; (2) L6-30R Outlets; Mounts to Rear of Battery Pack or in Rear of Rack; 3 Year Warranty; 3.5"H x 14.6"W x 5"D (89 mm x 371 mm x 127 mm); Black
MSRP $1,278.71
| Input Plug | Terminal Block |
| Nominal Input Voltage | 200-240V |
| Output Receptacles | (2) L6-30R |
| Width | 14.6" (371 mm) |
| Depth | 5" (127 mm) |
| Country Of Origin | CN |
| Color | Black |
| Ship Width | 16" (41 cm) |
| Ship Length/Depth | 51" (1295 mm) |
| Ship Height | 7" (18 cm) |
| Shipping Weight | 11 LB (4.99 kg) |
