Cart
Loading...
Loading... VXBP8
Extended Runtime Lead Acid Battery Pack for VD5000x/VD6000x/VD10Kx Single-Phase UPS; 2U; 3 Year Full Warranty; 3.5"H x 17.2"W x 27.4"D (89 mm x 437 mm x 696 mm); Black
MSRP $3,456.54
| Type | Use with VD5000x/VD6000x/VD10Kx Single-Phase UPS |
| Height | 3.5" (89 mm) |
| Width | 17.2" (437 mm) |
| Depth | 27.4" (696 mm) |
| Country Of Origin | CN |
| Color | Black |
| Ship Width | 23" (58 cm) |
| Ship Length/Depth | 84" (2134 mm) |
| Ship Height | 10" (25 cm) |
| Shipping Weight | 130 LB (58.97 kg) |