Cart
Loading...
Loading... 40972-002
Standard Fan and Filter Kit for CUBE-iT®Wall-Mount Cabinet; 115 CFM; 39 dBA; 230 VAC, 50/16 Hz; 6'L (1.8 m) NEMA 6-15P Power Cord; Black
MSRP $174.25
| Volts | 230 Volts |
| Plug | NEMA 6-15P |
| Height | 5" (127 mm) |
| Width | 1.8" (44 mm) |
| Depth | 5" (127 mm) |
| Country Of Origin | US |
| BABA Compliant | Yes |
| Color | Black |
| Ship Width | 10" (25 cm) |
| Ship Length/Depth | 20" (508 mm) |
| Ship Height | 3" (8 cm) |
| Shipping Weight | 2 LB (0.91 kg) |
